بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی در اینستاگرام مسیری جهشی برای افزایش فروش+فرمول

بازاریابی در اینستاگرام یکی از بزرگترین و پرنفوذترین پلتفرم‌های آنلاین محسوب می گردد.

به گزارش افزا؛ بر اساس آمارهای منتشر شده، روزانه به طور متوسط تعداد ۵۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. این در حالی است که بالغ بر ۸۰۰ میلیون کاربر فعال در اینستاگرام عضو هستند.

بازاریابی موفق در اینستاگرام

اگر چه هیچ‌گاه تجربه کردن ارزش خود را از دست نداده و اثربخشی هر ایده‌ای را می‌توان در عمل آزمود اما هر زمان شانس بهره‌مندی از نتایج تجربیات موفق دیگران فراهم باشد، استفاده از این تجربیات به‌عنوان الگویی اولیه در طراحی ایده‌های بومی شده بسیار ارزشمند خواهد بود.

اگر چه استفاده از اینستاگرام به عنوان ابزاری برای بازاریابی محصولات مختلف سابقه چندان زیادی نداشته و حوزه نسبتا نوظهوری محسوب می‌شود اما در همین مدت زمان اندک تجربیات گرانبهایی از فعالیت‌های برندهای بزرگ و صاحب‌نام دنیای کسب‌وکار بر روی این رسانه محبوب اجتماعی در گوشه و کنار دنیای آنلاین وجود دارد که آشنایی با هر یک از آن‌ها می‌تواند جرقه‌ای برای شروع یک ایده خلاقانه باشد.

بازاریابی اینستاگرام

در اینستاگرام، برندها با ۴ درصد از فالوئرها یا دنبال کننده های خود در ارتباط هستند. در شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیسبوک و توییتر، نرخ ارتباط میان کاربر و فالوئرها کمتر از ۰.۱ درصد است

۲) هفتاد درصد از کاربران اینستاگرام اعلام کرده اند که در این پلتفرم ، یک برند خاص را جستجو کرده اند

۳) شصت و دو درصد از کاربران اینستاگرام، یک برند را در آن شبکه دنبال میکنند.

۴) تنها سی و شش درصد از بازاریاب ها از اینستاگرام استفاده میکنند؛ حدود ۹۳ درصد از آنها در فیسبوک هستند.

شواهد حاکی از آنند که شبکه های اجتماعی، بر تصمیم گیری افراد درباره ی خرید اثر میگذارند. و اگر شما بتوانید محتواها و مطالب مناسب و مؤثری در آن رسانه ها به اشتراک بگذارید، مشتریان شما قطعاً به شما و برندتان جذب خواهند شد و بدون آنکه شما زحمت چندانی برای بازاریابی یا سخنرانی تبلیغاتی بکشید، از شما خرید خواهند کرد. و این، آرزوی تمام بازاریاب هاست!

دیجیتال مارکترها درباره ی اینستاگرام چه میگویند؟

آمار و ارقامی که در بالا ذکر کردیم، بسیار جالب توجه و تکان دهنده هستند؛ اما نظر بازاریاب های دیجیتال یا دیجیتال مارکترها درباره ی اینستاگرام چیست؟ منظور از بازاریاب اینستاگرام، فردی است که از اینستاگرام در جهت دستیابی به مقاصد کسب و کارانه استفاده میکند.

در ادامه نظر بازاریاب های برندهایی مثل Birchbox و Ben & Jerry را درباره ی اینستاگرام میخوانید:

  •  مدیر بازاریابی دیجیتال در شرکت بن اند جری: از زمانی که اینستاگرام شروع به کار کرد، به عنوان یک پلتفرم عالی و فوق العاده برای برقراری ارتباط میان برند و طرفداران و همچنین اشتراک داستان ها (استوری ها)ی تصویری با مخاطبان مورد استفاده بوده است.

بازاریابی اینستاگرام

  •  مدیر ارتباطات برند چوبانی اینستاگرام یک پلتفرم عالی و کارآمد برای برند چوبانی بوده است. این پلتفرم به ما امکان داد تا به مخاطبانمان نشان دهیم که مشتری ها چطور از محصولات این برند استفاده میکنند؛ بعلاوه، اینستاگرام یک راه تازه برای معرفی مزه ها به ما نشان داد.
  • مدیر- استراتژی محتوا و بازاریابی اجتماعی در برند برچ باکس: اینستاگرام، یک پلتفرم عالی و کارآمد برای افزایش ارتباط و مشارکت مشتریان کنونی با برند ما بوده است.

فرمول کسب موفقیت در اینستاگرام

موفقیت بنگاه های کسب و کار در اینستاگرام، صرفاً به انتشار چند تصویر زیبا و خوش آب و رنگ وابسته نیست. شما باید به چند ابزار دیگر نیز دسترسی داشته باشید:

  • استراتژی و چشم انداز مشخص
  • نظم و ثبات برای انتشار مطالب
  • آشنایی با مخاطب
  • طراحی ثابت و یک دست

اگر تمام این مؤلفه ها را در کنار هم به کار ببرید، اینستاگرام میتواند نتایج و بازده های فوق العاده ای برای برندتان همراه داشته باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *