Electronic business

اجرایی شدن طرح رتبه بندی کسب وکارهای الکترونیکی در دستور کار

مدیر اجرایی نماد الکترونیکی (ای نماد) مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از اجرای طرح رتبه بندی کسب‌ وکارهای الکترونیکی خبر داد.

 

به گزارش افزا و به نقل از اتاق بازرگانی؛ فردوس حاتمی مدیر اجرایی نماد الکترونیکی اظهارکرد: مرکزتوسعه تجارت الکترونیکی در راستای انجام مأموریت‏ های خود در حوزه ساماندهی و رتبه بندی کسب و کارهای الکترونیکی با هدف فرهنگ سازی و کمک به ارتقای کیفیت فضای تجارت الکترونیکی کشور و حمایت از حقوق فعالان این حوزه به ویژه مصرف‏ کنندگان و خریداران، اقدام به رتبه بندی این کسب وکارها نموده است.

وی در ادامه افزود رتبه بندی کسب وکارها در فاز اول بر اساس شاخص های سوابق عملکرد و توانایی مالی انجام شده است و صاحبان کسب وکارها از امتیازات کسب شده خود آگاه هستند.

حاتمی اظهار داشت : هم‏چنین، در حال حاضر پروفایل نماد اعتماد الکترونیکی به روز رسانی شده و این امتیازات به زودی برای اطلاع مصرف کننده از طریق این پروفایل منتشر خواهد شد.

وی در باره رتبه بندی کسب وکارهای الکترونیکی افزود: چگونگی پاسخگویی به شکایات از اهمیت زیادی برخوردار است، این اطلاعات به خریدار این امکان را می دهد تا از میزان مسئولیت‏پذیری صاحب امتیاز کسب وکار در پاسخگویی به شکایات آگاه شوند.

مدیر اجرایی نماد الکترونیکی (ای نماد) مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت : تعداد شکایات به تنهایی در امتیاز رتبه بندی تاثیر ندارد، بلکه شیوه پاسخگویی به شکایات تعیین کننده امتیاز است .

حاتمی در ادامه توضیح داد: در صورتی که صاحب امتیاز کسب وکار نسبت به شکایت هایی که از سوی خریداران مطرح می شود پاسخگو نباشند یا در پاسخگویی تاخیر داشته باشند، امتیاز منفی برای آنها محسوب می شود و امتیازات دریافتی از طریق پروفایل به اطلاع خریداران و مصرف کنندگان خواهد رسید.

Electronic business

وی در ادامه گفت : یکی دیگر از برنامه هایی که در دستور کار مرکز توسعه تجارت الکترونیکی برای بهبود و ساماندهی کسب و کارهای الکترونیکی ، قرار دارد طرح سند باکس است.

مدیر اجرایی نماد الکترونیکی (ای نماد) مرکز توسعه تجارت الکترونیکی افزود: بسیاری از کسب وکارهای نوپا، پیش از ورود به مرحله رشد در چرخه حیات خود از بین می روند و این کسب وکارها می توانند با شرایط ساده تر نماد اعتماد الکترونیکی خود را دریافت کنند.

وی اظهار داشت : این طرح به مراجعه کننده این امکان را می دهد تا به طور آزمایشی و با محدودیت تراکنش کسب و کار خود را شروع کنند.

حاتمی همچنین در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده برای سرعت بخشیدن به زمان صدور نماد الکترونیکی از سوی مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت : در همین راستا فرایند صدور نماد در حال تغییر و بهبود است .

این مدیر اجرایی بیان کرد : در طرح سیستمی شدن فرآیند ارزیابی و اعطای نماد، مجوزها از طریق وب سرویس از سازمان مجوز دهنده استعلام خواهد شد. با این تغییر مدت زمان ارزیابی و اعطای نماد به یک روز کاهش خواهد یافت.

وی در ادامه به ضرورت آشنایی افراد با نحوه خرید در فضای مجازی اشاره کرد و گفت : پیش از خرید لازم است شناخت کافی از کسب وکار وجود داشته باشد، اطلاعات لازم از صاحب امتیاز کسب وکار در پروفایل نماد قابل مشاهده است.

گفتنی است تا کنون ۵۵ هزار نماد اعتماد الکترونیکی اعطا شده است

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *