ایده های عالی پولساز

ایده‌های طلایی کلید موفقیت های بزرگ

ایده های طلاییاگر می‌خواهید کسب و کار جدیدی ایجاد کنید قدم اول این است که بفهمید چگونه باید ایده های طلایی جدیدی برای کسب‌وکارتان پیدا کنید و چگونه آن ایده ها را عملی کنید.

جرقه‌هایی که در ذهنتان ایجاد می‌شود را دست کم نگیرید وحتی آنها را مهم بدانید و در راستای اهداف کسب و کارتان از آنها استفاده کنید.

اعتماد و کیفیت در صدر خلق ایده

اما در خلق یک ایده موفق اولویت با شناسایی نیاز مشتریان(Customers) است، چه بسا که از ابتدا قصد داریم بصورت دائم(always) آنها را حفظ کنیم.

ایجاد اعتماد(the trust )و کیفیت مهمترین بستر به منظور افزایش توانمندی‌های مورد نیاز یک کسب و کار حرفه‌ای است، لذا با مشخص کردن استاندارهای لازم جهت ایجاد اعتماد و کیفیت(Quality) بعنوان اولین مشخصه جهت رونق دائمی فعالیت مورد نظر کمک شایانی به جلب متقاضی و شناخت هرچه بیشتر حرفه شما توسط مشتریان دائمی‌تان به عنوان معرف(Reagent)کسب و کارتان به سایر مشتریان میکند.

در افزا از ،دیگر مواردی که باید در ایجاد ایده پردازی جهت شروع یک کسب و کار به آن توجه داشت نیاز سنجی بازار و شناخت متقاضیان  حقیقی است. بررسی می شود.

شناخت مشتریان واقعی

اشراف به سطح نیاز بازار و شناخت متقاضیان به اندازه خلق کیفیت و اعتماد اصلی مهم به شمار می رود چرا که اعتماد  کیفیت در کنار شناخت(Recognition) روند حرکتی بازار و پیش بینی صحیح آن روند نزولی یا صعودی بودن کسب و کار شما را تعیین میکند.

تحقیقات(researches) و توصیفات صاحبان حرفه مشابه با فعالیت مورد نظر شما در خصوص شناسایی و موقعیت حرفه و نیاز سنجی مشتریان در مرحله ایده پردازی و طرح ریزی اولیه قطعا کمکتان می کند.

یادداشت ایده‌های طلایی

یک دستورالعمل ساده دیگر که بسیار کارآمد و کاربردی جهت پیشبرد اهداف و خلق یک ایده موفق به شمار میرود دریافت ایده‌های دوستان و سایر افراد اطرافتان است.

از ایده‌های طلایی دریافتی دیگران هر چند کوچک(Little) و جزئی در جهت سودمندی و رونق کارتان بهره بگیرید.

از دوستان((Friends و آشنایتان بخواهید تا درباره مقصود و اهداف شما نظراتشان را بیان کنند و ایده‌هایشان را در اختیارتان بگذارند.

ایده‌ها را به محض دریافت یادداشت(Notes) نمایید و اگر در لحظه(the moment) نکته جدیدی به ذهنتان میرسد به ایده‌تان اضافه نمایید تا درتمامی طول فعالیت مرجع کاملی برای رونق و شناسایی خلاهای بازار در مقابل رقیبانتان باشید.

نقاط ضعف و قوت کارتان را بسنجید

یک ایده پردازی موفق شامل در نظر گرفتن نقاط ضعف و قوت(Strength) حرفه مورد نظر می‌شود.

خلق یک ایده میطلبد تا صاحب حرفه اشراف و دانش(Knowledge) کافی به نقاط ضعف و قوت حرفه خود را داشته باشد.

یک دفتر و یا منبعی را در نظر داشته باشید تا هر گاه نکته و یا مطلبی راجع به ایده های طلایی را جویا شدید برای خودتان یادداشت کرده تا در صورت نیاز به آرشیوی((Archives که تهیه کرده اید رجوع کنید تا در مرحله دسته بندی نهایی بتوانید تفکیک(Separation) صحیحی از نقاط ضعف و قوت حرفه‌تان انجام دهید.

در تمام پروسه(process) کاری خود در نظر داشته باشید که در هیچ حرفه‌ای رونق یا شکست(Break) دائمی وجود نخواهد داشت مگر اینکه به نقاط ضعف و قوت عملکردتان اشراف کافی نداشته باشید، توجه نکردن به این امر حرفه شما را به مسیر جاده خاکی هدایت میکند؛ لذا با شناخت و آگاهی به نحوه عملکرد خود فعالیتتان را ارزیابی می کنید که همین امر موجب ارتقاء(Upgrade) ایده‌های طلایی فعلی شما می‌شود و رونق حداکثری را در مسیر حرفه‌تان ایجاد میکند.

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *